×

Registracija internetu (Anykščiai)

Dantų protezavimas

Kas tai?

Dantų protezavimas – tai itin plati odontologinių restauracijų sritis. Protezų dėka atkuriami ne tik prarasti, bet ir pažeisti, nudilę, išvaizdą ir funkcijas praradę dantys.

Jeigu susiduriate su šiais pojūčiais:

1Nudilę, aptrupėję dantų paviršiai
2Dantis nuskilo ar buvo kitaip stipriai pažeistas
3Prarasta didelė dalis danties audinio
4Neestetiškai atrodantys dantys
5Netekote vieno dar daugiau dantų

Tikėtina, kad Jums reikia apsilankyti pas gydytoją!

 

Kuo ypatingas dantų protezavimas mūsų klinikoje?

Dantų protezavimas – ypatingo meistriškumo reikalaujanti sritis, todėl savo pacientams užtikriname, kad pagal nuimtus dantų atspaudus pagaminsime Jūsų burnos ir dantų anatomiją atitinkančias dantų restauracijas, kurios tarnaus Jums ilgus metus.

Klinikos „32 Balti“ odontologų komanda išspręs visas Jūsų odontologines problemas: ne tik pasirūpinsime dantų estetika, bet ir padėsime atkurti visas prarastas dantų funkcijas.

Kokią protezų medžiagą pasirinkti?

Dantų protezai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų. Verta apžvelgti jų privalumus ir trūkumus:

Metalo keramika – metalas yra tvirta, puikiai tarnaujanti medžiaga. Tai yra bene ekonomiškiausias protezavimo būdas. Didžiausias trūkumas – nepakankama estetika. Prie dantų kaklelio pastebimas papilkėjimas ar melsvumas, todėl dantys neatrodo natūraliai. Gali pasireikšti alergija metalui.
Bemetalė keramika – e-max, stiklo keramika. Tokie protezai dažnai naudojami dantų laminatėms gaminti. Tai patvarios, patikimos ir estetiškos restauracijos. Pasižymi aukštesne kaina nei metalo keramika.
Cirkonis – tvirtumu nenusileidžia metalui, yra atsparus kramtymo spaudimui. Nepriekaištinga estetika: pralaidus šviesai. Tinkamas į alergijas linkusiems pacientams. Lyginant su metalo keramika, kainuoja daugiau.

Dantų protezavimo eiga

Pokalbis Nuskausminimas Protezavimas Rezultatas
Viskas prasideda nuo konsultacijos. Susipažinus su gydytoju, vyksta paciento apžiūra, atliekama rentgeno nuotrauka. Vyksta pasiruošimas dantų protezavimui. Taikoma nejautrą. Jos dėka išvengsite nemalonių pojūčių. Dantis parengiamas protezui: jo paviršius gali būti švelniai šlifuojamas, poliruojamas, gali būti dedamas šaknį palaikantis įklotas. Ant danties ar implanto uždedamas reikiamas protezas: laminatė, danties vainikėlis ar kita restauracija.

Delsimo pasekmės

Dėl dantų būklės sunku atsikąsti ir susmulkinti maistą. Blogai sukramtytas maistas sukelia virškinamojo trakto ligas. Burnos priežiūros sunkumai: maisto likučiai užsilieka prarastų dantų ertmėse, juos sunku išvalyti, todėl kyla burnos, dantų ligų rizika. Nusidėvėję ar prarasti dantys atrodo neestetiškai. Netekus vieno ar daugiau dantų, dėl žandikaulio kaulo tirpimo, keičiasi net veido bruožai! Psichologiniai kompleksai: pacientas ima vengti bendravimo su aplinkiniais, nukenčia asmeninis ir profesinis gyvenimas.

Turite klausimų? Atsakome!

Ar dantų protezavimas – skausminga procedūra?
 
Tai saugi ir beskausmė procedūra: jos metu taikome vietinę nejautrą, todėl išvengsite visų nemalonių pojūčių!
Kaip prižiūrėti protezuotus dantis?
 
Protezuotiems dantims reikalinga ne mažiau atidi priežiūra, kaip ir sveikiesiems. Užtikrinkite kasdienę burnos ertmės ir dantų higieną, naudokite tarpdančių siūlą ir reguliariai lankykitės pas gydytoją odontologą.
Mano organizmas – itin jautrus. Ar dantų protezai tikrai nealergizuos?
 
Protezai – restauracija, kuri turės nuolatinį kontaktą su sveikaisiais dantimis ir visa burnos ertme, todėl labai svarbu pasirinkti Jūsų sveikatai tinkamą protezavimo medžiagą. Metalo protezai gali alergizuoti jautrius pacientus, todėl verčiau rinkitės cirkonio oksido ar bemetalės keramikos dantų protezus.

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros