×

Registracija internetu (Anykščiai)

Žandikaulio sąnario gydymas

Kas tai?

Du smilkininio apatinio žandikaulio sąnariai svarbūs kiekvienam iš mūsų: šis, tarp skruostų ir ausų išsidėstę sąnariai būtini taisyklingai kramtymo funkcijai, taip pat ir fonetikai.

Tokie veiksniai kaip dantų traumos, stresas ir įtampa, netaisyklingas sąkandis, neurologiniai sutrikimai sukelia žandikaulio sąnario ligas.

Jeigu jaučiate šiuos simptomus:

1Žandikaulio maudimas ar skausmas
2Skausmas galvos, kaklo, nugaros srityje
3Sunkumai žiojantis, kramtant maistą
4Pakitusi dantų estetinė išvaizda: aptrupėję, nudilę, formą praradę dantys

Tikėtina, kad Jums reikia apsilankyti pas gydytoją!

Vienkartinis trakštelėjimas ar trumpalaikis diskomfortas žandikaulio sąnario srityje paprastai nekelia susirūpinimo ir nereikalauja gydymo. Tačiau jeigu šie pojūčiai kartojasi ir trunka ilgai, reikalinga gydytojo odontologo bei burnos, veido ir žandikaulių chirurgo pagalba.

Kuo ypatingas žandikaulio sąnario sutrikimų gydymas mūsų klinikoje?

Tikime, kad kiekvienas atvejis – individualus, todėl atliekame skaitmeninę diagnostiką ir kiekvienam savo pacientui taikome būtent į jį orientuotą gydymą. Naudojame tik patikrintas, pasaulinio pripažinimo sulaukusias priemones bei medžiagas.

Klinikoje „32 Balti“ žandikaulio sąnario sutrikimus ir ligas efektyviai gydo profesionalų komanda. Tokiu būdu pacientas susigrąžina komfortą ir gyvenimą be jokių nemalonių pojūčių.

Žandikaulio sąnario gydymo galimybės

Fizinė terapija Sukandiminės kapos Ortodontinis gydymas Chirurginis gydymas Kombinuotas gydymas
Veido raumenis, sąnarių judesius kokybiškai atpalaiduoja individualiai parinktos mankštos, fiziniai pratimai. Žandikaulio sąnario sutrikimai glaudžiai susiję su bruksizmu arba griežimu dantimis. Tokiu atveju taikomos individualiai pagamintos kapos. Jos saugo dantis nuo kontaktavimo tarpusavyje. Žandikaulio sąnario ligas gali sukelti netaisyklingai augantys dantys ar sąkandis. Tokiu atveju padeda ortodontinis gydymas. Pasitaiko, kad žandikaulio sąnario sutrikimai būna labai pažengę ir prireikia chirurginio gydymo. Neretai vienu metu derinami skirtingi gydymo metodai: ortodontija, dantų atkūrimas, fizioterapija ir kt.

Delsimo pasekmės

Sutrikimai žandikaulio sąnaryje kenkia dantims. Pakinta sąkandis ir kramtymo funkcija, todėl dantys smarkiai dėvisi, išauga ėduonies ir kitų ligų rizika. Žandikaulio sąnario ligos kelia skausmą ir diskomfortą, mažina koncentraciją ir darbingumą. Ilgainiui būklė komplikuojasi, o gydymas brangsta: prireikia chirurginio gydymo, estetinio dantų atkūrimo ir kitų procedūrų.

Turite klausimų? Atsakome!

Ar žandikaulio sąnario ligų gydymas skausmingas?
 
Užtikriname, kad gydymo metu nejausite jokių nemalonių pojūčių. Jeigu prireiks chirurginės intervencijos, taikysime nejautrą, todėl skausmo kentėti tikrai nereikės.
Kiek trunka žandikaulio sąnario sutrikimų gydymas?
 
Kiekvieno atvejo trukmė individuali. Siekiame kuo operatyvesnio gydymo, tačiau gydant žandikaulio sąnario sutrikimus, būtina išsiaiškinti ir įveikti šiuos sutrikimus sukėlusią priežastį. Kartais prireikia ilgesnio, kombinuoto gydymo. Kitu atveju problema nedings, dantys dėvėsis ir toliau.
Kaip jausiuosi po gydymo?
 
Užtikriname efektyvų gydymą, todėl po procedūros galėsite džiaugtis įprasta kasdienybe ir sugrįžusiomis žandikaulio sąnario funkcijomis.

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros